ЦСКА спечели осемнадесетото издание на традиционния турнир по волейбол за мъже за купа „Борис Гюдеров“, който се проведе в Перник. Надпреварата е в памет на изтъкнатия ни състезател, национал и едно от най-големите имена в миналото на българския волейбол Борис Гюдеров, като всяка година предшества началото на първенството.

На финала на турнира „червените“ победиха Левски с 3:1 гейма (25:14, 20:25, 29:27, 25:21) и вдигнаха трофея. "Армейците" печелят за втора поредна година купата, след триумфа им през 2017 година, когато на финала отново се наложиха над "сините".

Реализатор за ЦСКА стана Христо Цветанов с 16 точки (4 блокади). Иван Крачев и Венцислав Георгиев добавиха 11 точки за успеха. С най-голям актив за Левски бяха трима играчи - Смилен Мляков, Гордан Люцканов и Теодор Богданов, които завършиха с по 12 точки.

ЦСКА - ЛЕВСКИ 3:1 (25:14, 20:25, 29:27, 25:21)

ЦСКА: Владимир Станков 5, Иван Крачев 11, Ивайло Стефанов 11, Пламен Шекерджиев 9, Христо Цветанов 16, Тодор Костов 10 - Валентин Пейчев-либеро (Георги Татаров 1, Симеон Александров 9, Венцислав Георгиев 11)
Старши треньор: Александър Попов

ЛЕВСКИ: Делчо Раев 3, Смилен Мляков 12, Трифон Лапков 3, Гордън Люцканов 12, Теодор Богданов 12, Марк МакГивърн - Ивайло Лалов-либеро (Милослав Димов 5, Самуил Вълчинов 4, Иван Панков 4)
Старши треньор: Владимир Николов