Волейболистите на ЦСКА стартираха със загуба участието си в третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп. Възпитаниците на Александър Попов отстъпиха у дома на белгийския Волей Хаасроде (Льовен) с 1:3 (25:23, 18:25, 17:25, 20:25) в първи мач от 1/16-финалите на турнира.

Най-резултатен за ЦСКА бе Тодор Костов с 11 точки, а Венцислав Георгиев, Симеон Александров и влезлият като резерва Иван Крачев завършиха с по 10 точки. За тима на Льовен най-полезен бе Хил Хофманс с 22 точки за победата. Бере Петерс добави още 17 точки за успеха.

Реваншът е следващата сряда (5 декември) от 21:30 часа българско време в Льовен и „червените" трябва да победят с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. На волейболистите на Льовен са им нужни само 2 гейма, за да продължат към 1/8-финалите.