Волейболистите на ЦСКА сразиха като гости Монтана с 3:1 (25:20, 23:25, 25:21, 25:21) и изравниха полуфиналната серия в Суперлигата до 1-1 победи. Играе се до три успеха от пет срещи, а следващите две срещи са в София следващата седмица.

„Армейците” поведоха с 5 точки в началото на първия гейм и играеха много добре на блокада. Домакините допуснаха много грешки на начален удар и гостите спечелиха частта с 25:20.

Картината на игралното поле не се промени и през втората част, в която „червените” имаха лека преднина при втората техническа пауза, но Монтана изравни при 17:17. Борбата продължи да се води точка за точка, а домакините взеха гейма с 25:23 и изравниха резултата.

ЦСКА поведе с 10:4 в третата част и до края задържа преднината си, за да вземе гейма с 25:21 и отново да дръпне в резултата.

Четвъртият гейм бе доста оспорван. В самия му край "армейците" направиха две блокади, а домакините пратиха топката в аут при две атаки и така гостите отново поведоха в мача след 25:21.

Третият мач е в столичната зала "Христо Ботев" на 29 март от 18:30 часа.