Волейболистите на ЦСКА спечелиха при визитата си на Монтана с 3:1 (33:31, 26:24, 18:25, 25:23) в среща от 11-ия кръг на Суперлигата.

Сблъсъкът пред пълните трибуни на зала „Младост” бе изключително равностоен, като в първата част „червените” спечелиха трудно с 33:31. Във втория гейм картината не се промени, но въпреки че изоставаха със 17:20, „армейците” отново ликуваха след 26:24.

Третата част домакините дръпнаха от самото начало със силни изпълнения на начален удар. Играчите Даниел Пеев водеха с 13:6 и не допуснаха изравняване, печелейки гейма с 25:18.

Драмата бе пълна в четвъртия гейм, в който битката се водеше точка за точка. Монтана водеше с 23:21, но „червените” не само изравниха, а и обърнаха нещата в своя полза, за да триумфират с 25:23.

Най-резултатен за победителите бе Венцислав Георгиев с 28 точки, Тодор Костов добави 14, а Яни Георгиев се отличи с 12. За Монтана Кирил Клетс реализира 26 точки, Аспарух Аспарухов завърши с 15, а Иван Латунов и Затко Кьосев се отчетоха с по 14 точки.

След осмата си победа за сезона ЦСКА е на второ място с 26 точки, колкото има и третият Нефтохимик 2010. Монтана също е с баланс от осем успеха и три поражения, но заема четвърта позиция с 22 точки. Лидер е Пирин (Разлог) с 10 победи, 1 загуба и 27 точки.