Волейболистите нa ЦСКА надиграха и победиха Левски с 3:1 гейма (25:21, 24:26, 25:18, 25:16) в дербито от Суперлигата, състояло се в зала "Васил Симов", изпълнена с фенове на "армейците". Двубоят ще се запомни със завръщането в игра на легендата Владимир Николов. Президентът и треньор на Левски реши отново да облече синия екип заради сериозните кадрови проблеми в тима му. 41-годишният Николов стартира в срещата, а в игра се появяваше и синът му - 14-годишният Алекс.

Първият гейм започна равностойно. В средата на частта домакините взеха предимство от 4 точки при 15:11 след няколко начални удара на Пламен Шекерджиев, при които той записа ас и затрудни посрещането на „сините“. „Червените“ задържаха аванса си и поведоха.

В средата на втория гейм „армейците“ също взеха превес и дръпнаха с 6 точки при 16:10. Гостите обаче не се предадоха. „Сините“ се доближиха само на точка от съперника (19:18), ЦСКА отново поведе с 22:18. Левски изравни при 22:22, започна игра точка за точка, а играчите на Владимир Николов взеха гейма след блокада в най-важния момент.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

В третия гейм при 10:7 Гордан Люцканов се контузи и напусна принудително терена. В състава на Левски дебют в дербито направи 14-годишният син на Владимир Николов – Александър.

Малко по-късно при 13:11 в игра за ЦСКА се появи Симеон Александров, който излезе много мотивирано срещу бившия си отбор. Александров смени Ивайло Стефанов. „Червените“ дръпнаха с 16:12 след контраатака и блокада на Тодор Костов. Левски се доближи на точка, но в ЦСКА последва нова смяна. Владимир Станков влезе в игра и след добра негова серия от сервис домакините поведоха с 2:1.

И четвъртата част стартира по-добре за ЦСКА, които бързо дръпнаха с 8:3. Разликата стана 10:3 след силна контра по правата на Пламен Шекерджиев. Преднината на "червените" набъбна до 19:8 след блок на Христо Цветанов, контра на Венци Георгиев и бомбен ас на Симеон Александров. ЦСКА спечели без проблеми гейма с убедителното 25:16 след поредна силна атака на Венци Георгиев, а с това и мача с 3:1.

Над всички за "армейците" беше Венцислав Георгиев със страхотните 26 точки (4 блока, 2 аса и 50% ефективност в атака) за победата. Пламен Шекерджиев (2 блока, 1 ас, 62% ефективност в атака и 72% позитивно посрещане) и Христо Цветанов (4 блока, 2 аса и 50% ефективност в атака) добавиха 16 и 14 точки за успеха.

За Левски най-резултатен беше Владо Николов с 20 точки (1 блок и 40% ефективност в атака).