След успеха си над България след тайбрек вчера Сърбия победи драматично и европейския шампион от миналата година Русия с 3:2 (20:25, 25:23, 25:23, 22:25, 15:12) в "Арена Армеец" в мач от турнира в София от волейболната Лига на нациите.

“Сборная” наложи волята си в първата част с отлична игра на блокада. Звездата Дмитрий Мусерский реализира 7 точки и руснаците взеха гейма с 25:20. Сърбите успяха да поведат с 8:6 при първото техническо прекъсване на втората част и увеличиха аванса си при 16:11. Последваха 3 поредни точки за руснаците след добра серия от начални удари на Мусерский. Русия намали до 1 точка разлика при 20:21, но въпреки това Сърбия спечели с 25:23 и изравни резултата.

Третата част също бе равностойна и в нея руснаците триумфираха с 25:23. "Плавите" се добраха до тайбрек след 25:22 в четвъртия гейм, а след това успяха и да спечелят мача след 15:12 след атака на Сречко Лисинац.