Волейболистите на Сърбия победиха драматично Франция с 3:2 (22:25, 26:24, 25:20, 18:25, 18:16) в първи двубой от група Н във Варна на световното първенство в България и Италия.

"Плавите" играха равностойно срещу „петлите“, но въпреки това загубиха първия гейм. Те обаче те доминираха и ги спечелиха. Французите все пак изравниха в четвъртия гейм и вкараха сблъсъка в тайбрек. В него битката беше точка за точка и сърбите триумфираха след 18:16.

Най-резултатен бе Александър Атанасийевич с рекордните 38 точки, а 16 добави Игор Ковачевич. За Франция Стефан Бойер приключи с 34 точки, а Ървин Нгапет добави 15.

Така „плавите“ записаха пети успех на Световното, а имат и една загуба. Утре те играят срещу Аржентина, а волейболистите на Лоран Тили се изправят срещу действащия световен шампион Полша, който е лидер с пет победи от пет мача до момента и 15 точки. „Петлите“ са трети с три победи и три загуби, а аржентинците са последни с 2 успеха и 3 поражения.