Волейболните ни национали не си правиха тънки сметки и отвяха с 3:0 гейма Бразилия - 25:18, 25:20, 25:20. Така избраниците на Силвано Пранди завършиха на върха в Група "N" на втората фаза на Световното в Италия без загубен гейм.

За разлика от нас, бразилците, които са световен шампион, решиха да свалят гащи и предпочетоха да си изберат по-леки съперници за следващата фаза.

Пуликата в зала "Пала Росини" в Анкона не спря да освирква циркаджиите в жълто от първата до последната минута на срещата.

Заради загубата "Селесао" ще играе с Чехия и Германия, а съперници на България ще бъдат значително по-силните Куба и Испания. Мачовете на селекцията на Силвано Пранди ще бъдат във Флоренция, а на 1/2-финалите се класира само победителят в групата. Срещите ще се играят на 4, 5 и 6 октомври.

Сблъсъкът България - Испания е в понеделник от 22:00 часа българско време, а след това "трикольорите" срещат Куба в сряда в същия начален час.

Заради факта, че след успеха с 3:0 гейма над Полша си осигурихме участие в следващата фаза на Световното, Пранди логично даде шанс на голяма част от резервите си, които не позволиха на световните шампиони да вземат повече от 20 точки в нито един от геймовете.

Избраниците на Силвано Пранди се представиха отлично през първия гейм срещу световния шампион и го спечелиха с 25:18. След атака на Николай Пенчев и ас на Константин Митев набързо поведохме с 3:0. Бразилия намали до 4:5 след аут в атака на Валентин Братоев. Ас на Цветан Соколов даде аванс на България за 7:4. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 в полза на България.

Николай Николов направи 11:7 след атака през центъра. Двойна блокада донесе преднина от 14:8 за България. След единичен блок на Николай Пенчев срещу Жиба стана 15:8 за "трикольорите". Бразилците губеха с 8:16 при второто техническо прекъсване. Ники Пенчев направи 20:12 след атака в аут. Ас на Братоев доведе до 22:14. В крайна сметка нашите стигнаха до още една точка и успеха с 25:18 в гейма.

Третият гейм също бе спечелен от "трикольорите" с 25:20, а с това и мача, докато игралият симулативно тим на Бразилия бе силно освиркван и след края на мача. По волейболистите на "Селесао" дори хвърчаха всевъзможни предмети от трибуните, като явно зрителите в зала "Пала Росини" останаха бесни от симулативната игра на световните шампиони. /БЛИЦ

БЪЛГАРИЯ - БРАЗИЛИЯ 3:0 (25:18, 25:20, 25:20)

България: Константин Митев - 5 точки (3 аса, 0 атаки, 2 блокади), Цветан Соколов - 15 (2, 0, 13), Николай Пенчев - 8 (1, 6, 1), Валентин Братоев - 11 (2, 0, 9), Николай Николов - 6 (1, 2, 3), Христо Цветанов - 5 (0, 4, 1), либеро Владислав Иванов, Светослав Гоцев - 2 (0, 1, 1)
Треньор: Силвано Пранди

Бразилия: Тео Лопес - 1 точка (0 аса, 0 атаки, 1 блокада), Леандро Висото - 7 (0, 7, 0), Жилберто Фильо - Жиба - 8 (1, 7, 0), Данте Амарал - 5 (2, 3, 0), Родриго Сантана - Родригао - 7 (0, 5, 2), Сидней дос Сантос - Сидао - 4 (0, 1, 3), либеро Марио да Силва Педрейра Жуниор
Треньор: Бернардо Резенде