Волейболистките на Славия надвиха Левски с 3:1 (25:20, 25:23, 23:25, 25:13) в двубой от третия кръг на женското първенство на България, който се игра в зала „Панайот Пондалов“.

Срещата бе оспорвана, като в първите два гейма домакините успяха да се наложат в края, а в третата част “сините“ показаха характер и след 25:23 в своя полза намалиха изоставането си. В четвъртия гейм обаче славистките изригнаха и поведоха с 11:2, което се оказа и решаващо за крайния успех.

Така „белите“ записаха втора победа в шампионата, като имат и една загуба, а с 6 точки заемат временно трето място в класирането преди изиграването на всички мачове от кръга. „Сините“ пък допуснаха първа загуба след успешния си старт във втория кръг и с 3 точки заемат пета позиция.