Шампионът от миналата година Нефтохимик 2010 започнаха финалната серия с убедителна победа като гост срещу лидера от редовния сезон Хебър (Пазарджик) с 3:1 (25:16, 21:25, 25:18, 25:19) и поведе с 1-0 успеха.

В първата част играта бе равностойна до 8:8, след което волейболистите на домакините нямаха проблем да триумфират с 25:16 и да поведат в резултата. Гостите започнаха силно във втория гейм и не изпуснаха инициативата, въпреки че бургазлии на няколко пъти изравняваха. В крайна сметка „тигрите“ спечелиха с 25:21 и изравниха резултата в срещата.

Третата част бе под диктовката на Нефтохимик, който поведе с 5:1, а геймът финишира при 25:18 в негова полза. В решителния четвърти гейм нещата бяха равностойни до 6:6, след което домакините взеха инициативата и ликуваха след 25:19.

Вторият мач е утре отново в зала „Васил Левски".