Волейболният шампион при мъжете Нефтохимик 2010 (Бургас) обърна у дома ЦСКА с 3:1 (19:25, 25:20, 25:23, 33:31) в дербито на 18-ия кръг на Суперлигата, записвайки четвърта поредна и общо 11-а победа за сезона.

Водените от Николай Желязков домакини паднаха в първата част, но след здрава борба обърнаха нещата в своя полза и ликуваха след драматичен четвърти гейм, в който спечелиха трудно с 33:31.

Най-резултатен за победителите бе Николай Учиков с 25 точки. Георги Петров добави още 16 точки за успеха. Венцислав Георгиев също реализира 25 точки за ЦСКА. Пламен Шекерджиев и Симеон Александров се отчетоха с по 15 точки.

Нефтохимик 2010 остава на шесто място във временното класиране с 11 победи, 5 загуби и 32 точки, но и два мача по-малко. ЦСКА продължава да е втори с 14 победи, 4 загуби и 40 точки.