Волейболният шампион на България при жените Марица (Пловдив) спечели чисто първия си мач от втория полусезон в Националната волейболна лига. Момичетата на Иван Петков надиграха домакина Левски с 3:0 гейма (25:21, 25:20, 25:17) за 68 минути в зала "Люлин". Двубоят трябваше да се проведе в петък, но беше отложен за днес, заради срещата на пловдивчанки в Шампионската лига срещу германския Алианц МТФ (Щутгарт).

Топреализатор в двубоя стана Нася Димитрова с 14 точки, следвата от Симона Димитрова с 13 и Дженифър Крос с 11. За Левски Моника Кръстева стана най-резултатна с 10.

С успеха Марица събра 24 точки и продължава да е без загубен гейм от началото на сезона в НВЛ. Левски е на трета позиция с 12 точки с четири победи и четири загуби.

В петък (1 февруари) от 16:00 часа Марица гостува на Славия в зала "Панайот Пондалов" в среща от деветия кръг в НВЛ.