Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) защитиха титлата си и станаха шампиони за трета поредна година в Суперлигата. Воденият от Николай Желязков тим разби у дома носителя на Купата на България и победител в редовния сезон Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:23, 25:15, 25:12) в мач №3 от финалния плейоф.

Най-резултатен за успеха бе Николай Учиков с 11 точки, а Ален Джорджевич добави 8 точки. За Хебър Брадли Гънтър приключи с 9 точки в тази трета среща.

Така Нефтохимик спечели финалната серия с 3-0 победи и спечели шампионската титла за четвърти път в историята. Хебър остава със сребърните медали от шампионата, а волейболистите на ЦСКА, които завършиха втори в редовния сезон и отпаднаха на 1/2-финалните плейофи, печелят бронзовите медали.