Марица (Пловдив) спечели първия си гейм в Шампионската лига за този сезон, но загуби третия си мач в груповата фаза на турнира от германския Алианц МТФ (Щутгарт) с 1:3 (15:25, 21:25, 25:23, 19:25). Двубоят се проведе пред 1492 зрители в зала "ШАРена" в Щутгарт.

Марица започна в състав Катлийн Вайс, Нася Димитрова, Дженифър Крос, Мирослава Паскова, Таня Петкова, Алекзандра Холстън и Жана Тодорова.

Топреализатор в двубоя стана американката Кристъл Ривърс с 23 точки. Мирослава Паскова завърши с най-много точки за Марица – 17 точки, следвана от Симона Димитрова с 15 и Александра Миланова с 14.

В другия мач от група "А" френският шампион Безие загуби у дома от световния и европейски клубен шампион ВакъфБанк с 0:3 (24:26, 19:25, 14:25). Във временното класиране в групата лидер е ВакъфБанк (Истанбул) с 9 точки, Алианц МТФ е втори с 6 точки. Безие (Безие) е трети в класирането с три точки, а Марица е на четвъртата позиция без спечелена точка. Следващият мач на тима на Иван Петков в Шампионската лига е гостуване на ВакъфБанк. Двубоят ще се играе на 6 февруари от 17:00 часа в Истанбул.

За Марица предстои да поднови битките в НВЛ. Шампионките гостуват на Левски в среща, която трябваше да се играе в петък, но беше отложена за понеделник, 28 януари, от 16:00 часа в зала "Люлин".