Волейболният шампион на България Нефтохимик 2010 (Бургас) загуби драматично при визитата си на чешкия Дукла (Либерец) с 2:3 (25:17, 22:25, 25:21, 14:25, 11:15) в първи мач от 1/16-финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV.

Най-резултатни за Нефтохимик бяха Валентин Братоев и украинският диагонал Олександър Стаценко съответно с 18 и 17 точки. За домакините от Дукла Ян Щокър се отличи със 26 точки за победата.

Реваншът е на 19 декември (вторник) от 19:00 часа в зала "Младост" в Бургас, а българският първенец запазва шансове да продължи напред при победа с 3:0 или 3:1 гейма. При успех с 3:2 гейма ще се играе т.нар. "златен" гейм. Победителят от този двубой ще се класира на 1/8-финалите, където ще срещне победителя измежду сръбския Рибница (Кралево) и италианския Калцедония (Верона).