Шампионите от миналия сезон Нефтохимик 2010 разбиха Пирин (Разлог) с 3:0 (25:11, 25:19, 25:19) в първия им мач от полуфиналната серия в Суперлигата. Утре двата отбора излизат пак един срещу друг в зала "Младост" за втория си сблъсък. Играе се до три победи от пет мача.

Домакините започнаха ударно и не дадоха на съперника да диша, печелейки първия гейм с 25:11. До сериозна промяна във втората част при гостите не се стигна и тимът от Бургас взе гейма с 25:19. Волейболистите от Разлог успяха да стопят разликата до 2 точки при 10:12 в третата част, но това бе най-доброто което постигнаха. Нефтохимик 2010 спечели отново с 25:19 и триумфира в мача.

Най-резултатен за успеха на Нефтохимик беше Валентин Братоев с 21 точки, а по 11 точки добавиха Жани Желязков и Георги Петров. За Пирин Благовест Катранджиев реализира 9 точки.