Волейболистите на Левски сразиха у дома Черно море (Варна) с 3:1 (25:12, 25:18, 21:25, 25:20) в среща от четвъртия кръг и записаха трета победа в Суперлигата този сезон. Домакините бяха водени от помощник треньора на тима Николай Димитров, тъй като Владимир Николов бе наказан за една среща, след като извади състава си от игра при гостуването на Хебър (Пазарджик) в миналия кръг – загуба с 0:3 гейма. След успеха си днес „сините“ се изкачиха на трето място във временното класиране с 3 победи, 1 загуба и 8 точки. Варненци пък са на предпоследното 11-о място без победа до момента и само една единствена спечелена точка.

В същото време ЦСКА победи Дея спорт в Бургас с 3:0 (25:23, 25:18, 25:17) и също регистрира трети успех. Пламен Шекерджиев стана най-резултатен за победителите с 12 точки. Тодор Костов и Венцислав Георгиев добавиха по още 10 точки за успеха на “червените”. Георги Петров заби 12 точки за Дея Спорт.

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) останаха непобедени, след като записаха четвърта поредна победа. Възпитаниците на треньора Атанас Петров се наложиха като гости над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:22, 29:27, 17:25, 25:22) в дербито на кръга. Така "тигрите" продължават да са начело във временното класиране с 4 победи от 4 мача и 12 точки. Пирин е шести с 2 победи, 2 загуби и 7 точки.

Марек Юнион Ивкони пък разби у дома новака Дунав (Русе) с 3:0 (25:18, 25:20, 25:19). Волейболистите на Виктор Карагьозов доминираха през целия двубой и са втори във временното класиране, със 7 точки - 3 победи и 1 поражение. Дунав е на 11-о място с 1 точка след четири поредни загуби.