Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Българският национален отбор по волейбол загуби от Иран с 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 19:25) във втория си мач от Група „D” на световното първенство, което се провежда в родината ни и Италия. Момчетата на Пламен Константинов започнаха повече от отлично турнира, след като в неделя биха категорично Финландия с 3:0 гейма, но днес отстъпиха на един от най-сериозните си съперници в групата, който преди по-малко от две седмиции стана шампион на Азиатските игри в Джакарта.

Всеки един от геймовете започваше равностойно, но родните национали отстъпваха инициативата в първите два от тях след първата техническа пауза и не успяваха да наваксат изоставането си. В третата част "лъвовете" все пак успяха да пречупят уверените перси и да намалят резултата в мача след 25:22, но след мъжка борба в заключителния четвърти гейм преклониха глава пред сочения предварително за фаворит съперник.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

ПЪРВИ ГЕЙМ
Срещата започна равностойно и борбата се водеше точка за точка до 4:4, след което националите ни отстъпваха с 5:8 при първото техническо прекъсване. Разликата продължи да расте и след това, като "лъвовете" губеха вече с 11:16 при втората техническа пауза. Волейболистите на Пламен Константинов съкратика сериозно изоставането си при 21:23, а при следващата възможност за точка на нашите иранците играха стабилно на блокада и си спечелиха три геймбола - 21:24. В крайна сметка след неуспешен сервис на Пенчев националите загубиха с 22:25 първата част.

ВТОРИ ГЕЙМ
След осповано начало българските волейболисти дръпнаха с 5:3, но допуснаха изравняване при 7:7. Все пак първата техническа пауза дойде при 8:7 за България. Последва обаче срив в играта на родните "трикольори" и те отстъпиха инициативата, изоставайки с 12:16 при второто техническо прекъсване. Тази разлика от четири точки се запази при 19:23, а персите дори я увеличиха в края и "лъвовете" отстъпиха с 20:25 в този гейм след мощна атака на Маруф.

ТРЕТИ ГЕЙМ
По подобие на предните две част и тази стартира изключително равностойно с борба точка за точка, като възпитаниците на Пламен Константинов имаха минимална преднина при първото техническо прекъсване - 8:7. Националите поведоха с 13:10, но персите веднаха върнаха две точки и след нова успешна атака фантастична игра в защита на Маруф изравниха до 14:14. Последва пълен обрат до 14:16 при втората техническа пауза. След 18:18 българите заиграха по-уверено в края на гейма и след силна игра на Виктор Йосифов, Тодор Скримов и Николай Пенчев поведоха с 24:20, за да затворят тази част при 25:22 и да намалят изоставането си в мача. Съперниците си размениха по нови две точки за 19:22.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ
Съперниците започнаха силно тази част и както в предишните геймове си разменяха точки. При 3:2 иранците поискаха видеоразглеждане, но се видя, че либерото Маранди не е играл с топката, а тя е паднала директно в полето им. След атака Учиков отляво и блокаут националите водеха с 8:7 при първото техническо прекъсване, а след записаха още две точки за 10:7. Персите обаче успяха да изравнят при 14:14 и дори обърнаха нещата за 14:16 при втората техническа пауза. Волейболистите на Пламен Константинов намалиха при 17:18, но допуснаха ново и по-голямо изоставане при 17:20. Съперниците си размениха по нови две точки за 19:21, но това бе всичко което постигнаха националите ни, които загубиха с 19:25 и записаха първа загуба на турнира.

БЪЛГАРИЯ – ИРАН 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 19:25)

Варна, „Дворец на културата и спорта“
Съдии: Юри Рамирес Ортис (Доминиканска република) и Ернан Касамикела (Аржентина)