Волейболистите на Нефтохимик победиха у дома ЦСКА с 3:1 (25:23, 25:17, 22:25, 29:27) в първия мач от финалната серия за титлата в Суперлигата.

Първият гейм бе много оспорван, като домакините от Бургас на няколко пъти водеха с по две точки разлика, но допускаха и много грешки на начален удар. Все пак играчите на Найден Найденов спечелиха частта с 25:23 след атака в аут на гостите.

Бургазлии започнаха по-добре във втората част и поведоха с три точки разлика след серия от начален удар на Николай Къртев. „Червените“ грешаха, а блокадата на домакините работеше много добре. Така домакините увеличиха аванса си и победиха с 25:17.

Едва в третия гейм „армейците“ показаха хъс за победа и имаха инициативата. След второто техническо прекъсване "червените" взеха сериозен аванс при 21:16 и не го изтърваха до края, печелейки частта с 25:22.

Драмата бе пълна в четвъртата част, в която ЦСКА водеше с 19:14 и 24:21, но допусна обрат. Нефтохимик спаси три геймбола и на свой ред триумфира с 29:27 след два аса на Валентин Братоев.

Така шампионите започнаха защитата на титлата си от миналия сезон с успех във финалната серия. Вторият мач отново е в Бургас утре вечер от 18:30 часа.