Волейболистите на Монтана загубиха категорично при визитата си на турския Малийе Пиянго (Анкара) с 0:3 (20:25, 18:25, 22:25) в първия мач помежду им от 1/4-финалите на третия по сила евротурнир - Чалъндж къп.

Най-резултатен от играчите на Даниел Пеев бе Златко Кьосев с 10 точки. Македонският разпределител и бивш играч на българския Марек Юнион Ивкони Гьорги Гьоргиев игра силно цял мач за домакините и се отчете с 6 точки. Над всички за Малийе пък бе естонският национал Оливер Венно с 21 точки за победата.

Реваншът между двата тима е на 27 февруари от 18:00 часа в зала "Младост", а Монтана трябва да гони задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. Волейболистите на Малийе се нуждаят от два спечелени гейма, за да продължат към полуфиналите на турнира.