Волейболистите на Монтана сразиха Марек Юнион-Ивкони с 3:1 (25:19, 23:25, 25:20, 27:25) в своята зала „Младост” и се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на България.

Срещата бе оспорвана, като благодарение на силен начален удар домакините взеха първия гейм с 25:19. Във втората част в игра за гостите се появи Катбарт Малинга от Уганда, който направи официален дебют за Марек. Играчите на Иван Тасев имаха леко предимство и изравниха резултата след 25:23 в своя полза.

Третият гейм също бе интересен, а Монтана натрупа добра преднина след силна серия от сервис на Златко Кьосев и го спечели с 25:20. Домакините бяха по-стабилни на блокада в края на четвъртата част, печелейки я с 27:25, за да триумфират в мача.

Следващият съперник на Монтана ще бъде победителят от 1/4-финала между Пирин (Разлог) и Добруджа 07.