Волейболистите на Монтана надвиха драматично у дома ЦСКА с 3:2 (27:25, 21:25, 25:15, 22:25, 15:13) в първия мач помежду им от полуфиналите в Суперлигата.

Домакините поведоха с 5:0 в първия гейм и държаха разликата почти до края. „Армейците” изравниха обаче при 20:20 и тази част приключи оспорвано. При 25:25 гостите направиха две атаки в аут и Монтана взе гейма с 27:25.

ЦСКА водеше убедително с 8:1 при първата техническа пауза на втория гейм. В края му Кирил Клец направи силна серия от начален удар, но авансът на "армейците" бе доста голям и те спечелиха с 25:21, изравнявайки резултата.

Третата част започна равностойно, лека полека играчите на Даниел Пеев дръпнаха с 13:8 и спокойно завършиха гейма при 25:15.

„Червените” дръпнаха с 4:0 в четвъртата част и след това увеличиха преднината си при 12:5. Домакините изравниха при 17:17, но след ас на Яни Георгиев гостите пак взеха инициативата и спечелиха гейма с 25:22.

В тайбрека Монтана поведе с 3:0, но ЦСКА изравни за 6:6. При 11:9 имаше доста спорен момент. ЦСКА спечели разиграване, но от съдийската маса дадоха сигнал за грешно нареждане на "червените". Срещата бе прекъсната за няколко минути, а треньорът на гостите Александър Попов напусна залата. След това домакините спечелиха с 15:13 и поведоха в полуфиналната серия.