Волейболистките на Марица (Пловдив) загубиха драматично от Хемик (Полице) с 2:3 (19:25, 25:18, 25:23, 20:25, 11:15) в последен домакински мач от група „С” и записаха четвърто поражение в груповата фаза на Шампионската лига.

Полският тим стартира вихрено и спечели първия гейм с 25:19. Българският първенец обаче отвърна на удара и обърна резултата в своя полза, печелейки следващите две части с 25:18 и 25:23. В четвъртия гейм гостите доминираха и след 25:20 докараха срещата до тайбрек. В него полякините затрудниха максимално българките със силен сервис и спечелиха с 15:11.

Най-резултатни за пловдивския тим бяха Нася Димитрова, Деси Николова и Симона Димитрова с по 17 точки. За Хемик Страши Симеонова приключи с 9 точки, а най-резултатна бе Малвина Смажек с 20 точки.

След успеха си Хемик заема втора позиция в групата с 9 точки. Марица е на четвърто място след четири загуби и само 1 точка. Следващата среща на българския шампион е визита на Визура (Рума) на 20 февруари.