Левски срази ЦСКА с 3:1 (25:16, 25:15, 21:25, 25:22) в първия мач от полуфиналната серия в Националната волейболна лига (НВЛ) при жените. Така волейболистките на Любка Дебърлиева поведоха в серията и са само на победа от класиране за финала.

„Сините” имаха силен начален удар, а „червените” посрещаха слабо. Така се стигна до 25:16 и 25:15 в първите два гейма.

Третата част бе най-оспорвана и изпълнена с обрати. Началният удар на Дарина Куманова затрудни посрещането на „сините”. ЦСКА водеше с 8:6 при първото техническо прекъсване, но Левски изравни при 12:12 и дори поведе с две точки. Последва нов обрат за "червените", които дръпнаха с 2-3 точки, но пак се стигна до равенство при 18:18. При сервис на Борислава Съйкова ЦСКА спечели с 25:15 и намали изоставането си.

ЦСКА започна добре в четвъртата част и отново имаше аванс от две точки при първото техническо прекъсване – 8:6. „Сините” изравниха след добра серия при началния удар на Мирослава Паскова и дори поведоха с 16:13. В края на гейма „червените” се доближиха на точка, но все пак Левски спечели с 25:22 и взе победата.

Втората среща е този петък в зала "Васил Симов".