Волейболистите на Левски сразиха ЦСКА с 3:1 (28:26, 22:25, 25:17, 25:23) в дербито от 16-ия кръг на Суперлигата и си отмъстиха за загубата от „червените“ през първия полусезон.

Срещата в зала „Универсиада“ се проведе само пред фенове на „сините“, след като привърженици на „армейците“ не бяха допуснати. На скамейката на „червените“ се завърна треньорът Александър Попов, който отсъстваше в предните три двубоя поради здравословни причини

Първата част бе изключително равностойна и оспорвана. Левски поведе със 17:12, но не успя да задържи разликата. След силна серия от сервис на Симеон Александров „червените“ стопиха изоставането си и в края на гейма борбата бе точка за точка. „Сините“ обаче се наложиха с 28:26.

Следващият гейм също бе оспорван и все пак „червените“ дръпнаха с 14:9. Левски успя да се намали до 22:20, но „армейците“ не допуснаха изненада и след 25:22 изравниха резултат – 1:1 гейма.

След силна игра на Трифон Лапков на сервис Левски поведе с 14:8 в третия гейм и продължи да трупа аванс, а накрая го спечели с 25:17.

ЦСКА натисна в четвъртата част със силен сервис и поведе с 13:8, поддържайки разликата до 19:14. В този момент „сините“ заиграха по-добре обърнаха нещата в своя полза. Смилен Мляков реализира последната точка за 25:23 и Левски се поздрави с победата.

Това бе 11-и успех за „сините“, които имат още 5 загуби и с 31 точки заемат трето място във временното класиране. „Армейците“ остават втори с 13 победи, 3 загуби и 37 точки.