Волейболистите на Левски надвиха драматично като домакини ЦСКА с 3:2 (21:25, 25:27, 25:23, 25:19, 17:15 ) в голямото столично дерби от 19-ия кръг на Суперлигата.

„Сините” изоставаха с 0:2 гейма, но направиха фантастичен обрат за крайното 3:2 в столичната зала „Универсиада”. Така те взеха реванш за загубата от съперникв в първия полусезон. В залата присъстваха само привърженици на „сините”, след като фенове на „червените” не бяха допуснати.

Левски не успя да се противопостави на съперника в първия гейм и допусна множество грешки при посрещането си. Така „червените” водеха с 16:11 при второто техническо прекъсване и затвориха частта при 25:21.

Треньорът домакините Владимир Николов включи Симеон Александров на мястото на Смилен Мляков като диагонал, но и това не промени нещата. Във втория гейм все пак „сините” бяха по-равностойни. Те обаче се разколебаха в самия край и ЦСКА спечели гейма с 27:25.

Играчите на Владо Николов стабилизираха изявите си в третия гейм, в края на който при 23:23 единична блокада на Смилен Мляков даде предимство на „сините”, след което последва атака в аут на „армейците” и Левски спечели с 25:23.

Левскарите поведоха с 8:3 в четвъртата част и блокадата им заработи много добре, за да спечелят гейма с 25:19 и да докарат нещата до тайбрек. Той бе изключително равностоен, но все пак „сините” поведоха с 14:13, а впоследствие триумфираха след 17:15.

Това бе 11-а победа за Левски, който остава шести с още 8 загуби на сметката си и 32 точки. ЦСКА е трети с 13 победи, 6 загуби и 44 точки.