Волейболистите на Левски надвиха драматично Пирин в Разлог с 3:2 (25:19, 22:25, 16:25, 25:21, 28:26) в мач от 16-ия кръг на Суперлигата.

Срещата продължи около три часа и бе изпълнена с много обрати и смяна на водачеството в отделните геймове. Тайбрекът бе изключително оспорван и завърши далеч извън пределите на 15-ата точка. Левски пропусна осем възможности за затваряне на гейма, но все пак в крайна сметка при деветия си опит спечели срещата.

Най-резултатен за успеха на Левски бе руският посрещач Евгений Баннов, който реализира 25 точки. Смилен Мляков добави 22 за успеха.

Това бе девета победа за „сините“, които имат още седем загуби и с 27 точки заемат пето място във временното класиране. Пирин е четвърти с 11 победи, 5 загуби и 30 точки.