Марица (Пловдив) започна участието си в международния турнир Дженгиз Гьолю в Бурса с тежка загуба от домакините на надпреварата. Отборът на Бурса Бююкшехир Беледийе успя да запише чиста победа над българските шампионки с 3:0 гейма (25:21, 25:13, 25:22) след час и 22 минути игра. Този мач бе дебютен за Кремена Каменова и Десислава Николова в редиците на "жълто-сините".

Треньорът Иван Петков започна срещата с Кристина Чешляр, Симона Димитрова, Радосвета Тенева, Десислава Николова, Милена Димова, Виктория Григорова и Ивелина Монова.

Топреализатор за Марица стана Кремена Каменова с 10 точки. Симона Димитрова добави 9. Като най-резултатна в мача с общо 19 точки се изяви Олександра Биценко, следвана от съотборничката си Фатма Йълдъръм с 12.

В следващия си мач от турнира Марица ще се изправи срещу руския Протон (Балаково) днес от 15:30 часа.