България победи Бразилия с 3:1 гейма в Световната лига във Варна. Нашите изиграха един от най-големите си мачове в последните години. Това бе първият ни успех над "селесао" в Световната лига от 2 октомври 2007 година. Иначе за последно надвихме южноамериканците през 2010 година на световното първенство в Италия.

Във Варна момчетата на Пламен Константинов изиграха три мача - победиха световния шампион Полша с 3:2 гейма, олимпийския първенец Бразилия с 3:1 гейма и загубиха изненадващо от по-слабия тим на Канада с 1:3 гейма. След изиграване на всички мачове до момента националите са на 6-то място в общото класиране.

За финалната шестица в Куритиба (4-8 юли) се класира директно домакинът Бразилия. Визи ще вземат още пет тима в генералното класиране, така че към този момент запазваме шансове за финалите.

В края на тази седмица предстоят последните мачове за България - в Кордоба (Аржентина). Там нашите ще срещнат Бразилия, Аржентина и Сърбия.