Българският национален отбор по волейбол рухна в последния си мач от груповата фаза на Световната лига и не оправда очакванията за победа срещу Аржентина, като загуби решителния двубой и 1-3 (16:25, 21:25, 25:23, 19:25).

Нашите трябваше да запишат каквато и да е победа след поражението на Полша от САЩ (1-3), за да играят на финалите в Бразилия като шести отбор в групата, но многото сметки през вчерашния ден се оказаха излишни.

България тръгна с много слаб първи гейм, който загуби на 16, а аржентинците дръпнаха с 2-0 след 25:21 във втория. Събуждане на нашите имаше за 25:23 в третия, но обратът не се случи, след като Аржентина затвори мача с 25:19 в четвъртия гейм.

След тази загуба България завършва на 9-ото място в крайното класиране на Световната лига с 4 победи и 5 загуби и 10 спечелени точки. Аржентина пък приключва участието си в турнира на 10-ото място с 3 победи и 6 поражения.