Марица стана първият български отбор, класирал се за груповата фаза на женската волейболна Шампионска лига. Това стана факт, след като пловдивчанки победиха като гост Енисей (Красноярск) с 3:2 (20:25, 19:25, 25:22, 27:25, 15:12) и златен гейм, завършил 15:11, в мача-реванш в трети кръг. Това изпраща рускините срещу финландския Хемеенлина в Купата на CEV.

Домакините стартираха по-добре срещата и въпреки огромната съпротива на българките взеха първия гейм с 25:20. Във втората част Енисей отново бе доминиращият отбор и поведе с 2:0 в отделните части.

В третия гейм Марица заигра значително по-добре и взе частта с 25:22. Това подейства мотивиращо на момичетата на Иван Петков, които демонстрираха огромна воля за успех и след страхотна драма изравниха резултата в геймовете след 27:25 в четвъртия.

Така се стигна до тайбрек, в който Марица показа безапелационна игра и го спечели с 15:12. В решаващия "златен гейм" волейболистките на Марица запазиха темпото си от тайбрека и затвориха при 15:11.

Най-резултатни за българския шампион бяха Таня Петкова и Кремена Каменова с по 18 точки. Нася Димитрова добави още 13 точки.