Волейболистите на Иран победиха драматично Финландия с 3:2 (25:19, 22:25, 23:25, 25:23, 15:12) в последния си сблъсък от група „D” на световното първенство и излязоха на втора позиция в класирането преди двубоя между България и Полша също във Варна от 20:30 часа.

Персите с лекота спечелиха първия гейм, но отстъпиха в следващите два, които бяха доста по-равностойни. Волейболистите на Игор Колакович обаче изравниха резултата след 25:23 в четвъртата част и стигнаха до тайбрек, в който се наложиха с 15:12.

Най-резултатен бе Милад Ебадипур с 18 точки, а 16 добави Мортеза Шарифи. За Финландия Нико Суихконен реализира 19 точки.

След успеха си Иран е втори във временното класиране с 11 точки, спечелени след 4 победи и 1 загуба. Финландия е на четвърта позиция с 6 точки - 2 успеха и 3 поражения.

България и Полша ще определят крайното класиране в групата.