Домакинът на финалния турнир Хебър (Пазарджик) детронира Нефтохимик 2010 (Бургас), след като го надви с 3:2 (27:25, 18:25, 23:25, 25:22, 15:7) в голяма драма на финала за Купата на България.

Първият гейм започна отлично за Нефтохимик, който бързо поведе с 4:1 и задържа аванса си при първата техническа пауза – 8:5. Хебър изравни до 8:8 и поведе за първи път при 16:15 за второто техническо прекъсване. Съперниците продължиха битката точка за точка и все пак домакините спечелиха първата част с 27:25 след грешка от сервис на Джорджевич и силна контра блок-аут на влезлия като резерва Александър Симеонов, който доскоро игра за Нефтохимик.

Гостите от Бургас тръгнаха добре и във втория гейм, повеждайки с 4:1 и 6:2, а до края нямаха проблеми и дръпнаха първо с 20:12, а след това и затвориха тази част при 25:23.

Третата част започна равностойно точка за точка, но след това Нефтохимик поведе с 6:4 след две атаки в аут на Стойко Ненчев и Александър Симеонов от Хебър. Разликата стана 8:5 след нова грешка на Алекс Симеонов. Хебър стигнаха до равенство при 9:9, но след това Нефтохимик дръпна с 16:13. Стигна се до ново равенство при 18:18 и борбата точка за точка продължи до 23:23, когато Нефтохим спечели две поредни точки и гейма с 25:23 за пълен обрат в мача.

И четвъртият гейм стартира точка за точка до 7:7, а след това Хебър дръпна с 9:7 след технично отиграване на Георги Чалъков и грешка на Георги Братоев. Нефтохимик веднага изравни при 9:9 и дори поведе с 10:9. "Тигрите" от Хебър направиха обрат до 15:12 в своя полза след силни изяви на Гънтър в атака, а разликата нарасна до 20:15 след мощен ас на Ляфтов и силна контра на Алекс Симеонов. Стигна се до 23:18 след две мощни атаки на Гънтър, след което Хебър спечели гейма с 25:22 и мачът влезе в тайбрек.

В началото на решителния пети гейм домакините поведоха с 4:1, а след това след нова отлична блокада на Венци Рагин. Преднината на Хебър нарасна до 10:5 след поредна успешна атака на Гънтър. В крайна сметка момчетата на Атанас Петров спечелиха с 15:7 след ас на Александър Ляфтов и спечелиха Купата на България за първи път в своята история.