ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Националният отбор на България по волейбол победи олимпийския шампион от Рио 2016 година Бразилия с 3:2 гейма в мач от Лигата на нациите, който се игра във Варна. Над 4500 зрители създадоха невероятна атмосфера в ДКС в морската ни столица, а за доброто настроение както винаги се погрижиха изключителните Теди Джорджо, Тони Стоянов и DJ IVO Bat Not.

Това е втори пореден успех за нашите национали, които в събота разбиха Канада с 3:0 гейма. България вече има 5 победи и 7 загуби от началото на турнира Лигата на нациите. Любопитното и куриозно е, че Бразилия записа изненадваща трета поредна загуба (и трите във Варна) и общо четвърта от старта на надпреварата.

Валентин Братоев стана най-резултатен за България с 14 точки (1 ас, 1 блок, 46% ефективност в атака), а Светослав Гоцев добави още 12 точки (3 блока, 69% ефективност в атака). Разалин Пенчев (1 блок, 66% ефективност в атака) и Виктор Йосифов (1 ас, 3 блока, 70% ефективност в атака) добавиха по 11 точки.

Уолъс Де Соуса се отличи 22 точки (52% ефективност в атака) за Бразилия, а Маурисио Боржеш добави още 12 точки.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

БЪЛГАРИЯ - БРАЗИЛИЯ 3:2 (25:22, 19:25, 25:15, 18:25, 15:12)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 2, Боян Йорданов 9, Николай Пенчев 5, Валентин Братоев 14, Виктор Йосифов 11, Светослав Гоцев 12 - Теодор Салпаров-либеро (Розалин Пенчев 11, Николай Учиков 5, Валдислав Иванов)
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ

БРАЗИЛИЯ: Уилям Аржона, Уолъс Де Соуса 22, Маурисио Боржеш 12, Дъглас Соуса 7, Отавио Пинто 7, Лукаш Сааткамп 10 - Мурильо Ендрес-либеро (Исак Сантос 8, Виктор Кардосо 4, Леозиньо , Алан Соуса 1)
Старши треньор: РЕНАН ДЕЛ ЗОТО