Волейболистките от националния отбор на България започнаха участието си на Европейското първенство в Азербайджан и Грузия с драматична петсетова победа срещу Украйна. Двубоят от група „С“ завърши с успех за „лъвиците“ с 3:2 (25:23, 21:25, 23:25, 25:11, 15:).

Срещата започна оспорвано още от първите разигравания, като водачеството непрекъснато се сменяше. Украинките натрупаха преднина от 3 точки, а след това нашите момичета направиха пет поредни за 10:5. Постепенно резултаът се изравни и се играеше точка за точка.  Българките излязоха напред в резултата при 21:20 след блокада на Елица Василева, след което стигнаха и до геймбол при 24:22. България взе гейма с 25:23 след блок-аут на Симеонова.

Украйна бързо поведе с 4:0 в началото на втория гейм, а по-късно преднината им стана 6 точки. Българките опитаха всичко, но така и не успяха да скъсят достатъчно разликата, която най-малко бе 3 точки. В крайна сметка съперничките ни взеха този гейм с 25:21 и изравниха на 1:1.

Третия гейм стартира равностойно до 6:6, след което България дръпна с 8:6. Последва обрат и 12:9 за Украйна след успешни атаки на Анастасия Чернуха и Кодола. „Лъвиците" стигнаха до 13:13 след ас на Емилия Димитрова, но второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за украинските волейболистки. Съперничките ни дръпнаха с 4 точки, но България обърна нещата в своя полза – 23:22. Украинките обаче спечелиха следващите разигравания и излязоха напред в резултата след 25:23 в трети гейм.

Четвъртата част бе унищожителна за Украйна. Момичетата на Иван Сеферинов буквално прегазиха своите съпернички с 25:11и достигнаха до тайбрек. В него отново имаше само един отбор на игрището – този на България. „Лъвиците“ рано дръпнаха в резултата с 9:2, а в крайна сметка позволиха на Украйна да запише едва 4 точки в тайбрека – 15:4 и победа с 3:2 за България.

Следващата ни среща е на 24 септември от 14:30 часа срещу Турция.