Женският национален отбор на България по волейбол загуби драматично от Белгия с 2:3 (25:19, 25:15, 22:25, 16:25, 13:15) във втората си среща от група 1 на Лигата на нациите. "Лъвиците" пропуснаха чудесна възможност да запишат историческа първа победа в надпреварата и да зарадват феновете в Русе.

Българските волейболистки държаха изцяло инициативата и без проблеми спечелиха първите два гейма. Третата част бе най-продължителна и в нея белгийките направиха обрат, за да намалят изоставането си.

Четвъртият гейм премина под диктовката на белгийките, които изравниха резултата и доведоха нещата до тайбрек. В него Белгия първо поведе, но националките ни изравниха при 13:13. Все пак волейболистките на Герт Ванде Брук имаха повече късмет и след 15:13 победиха с 3:2.

Мирослава Паскова бе най-резултатна за родния тим с 21 точки, а 16 добави Гергана Димитрова. За Белгия Брит Ерботс бе над всички с 23 точки, докато Селин Ван Гестел реализира 14 точки.

Утре България се изправя срещу тима на САЩ, който е лидер в групата, а Белгия ще спори с Япония.