Волейболистите на Бразилия сразиха непобедимия до момента тим на Канада с 3:1 (25:22, 19:25, 25:23, 25:18) в мач от група „В“ в Русе и записаха трета победа на световното първенство в България и Италия.

Най-резултатен бе Уолъс Де Соуса с 24 точки за победата. Дъглас Соуса добави още 15 точки. За тима на Канада Джон Перин и Шарън Върнън-Евънс реализираха съответни 18 и 16 точки.

Така олимпийският шампион запази шансове за първото място в крайното класиране, въпреки че в момента са трети с 3 победи, 1 загуба и 8 точки. Бразилия ще спечели групата при победа утре с 3:0 или 3:1 гейма над аутсайдера Китай. "Кленовите листа" са втори също с 3 победи и 1 загуба, но с 9 точки. Те могат да завършат първи в групата при успех над Франция утре с 3:0 или 3:1 гейма.