Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) се класираха за 1/4-финалите на втория по сила европейски клубен турнир - Купата на ЦЕВ. Българският шампион срази като гост норвежкия тим Викинг ТИФ (Берген) с 3:1 (22:25, 25:19, 25:19, 25:16) в реванш от 1/8-финалите. В първата среща волейболистите на Найден Найденов също бяха спечелили с 3:1 гейма.

Бургазлии загубиха в първата част, но след това имаха пълен превес и спечелиха следващите три гейма, за да триумфират като победители в срещата.

Най-резултатен за успеха бе капитанът Георги Петров с 21 точки, а с 14 точки се отчете Николай Учиков. За Викинг Ветле Хиланд приключи с 19 точки.

На 1/4-финалите Нефтохимик 2010 се изправя срещу Олимпиакос (Пирея) с Тодор Алексиев. Гръцкият гранд срази турския Истанбул ББСК с 3:1 и в двата им сблъсъка от 1/8-финалите.