Националният отбор по волейбол на България за юноши под 17 години спечели като домакин титлата на Балканиадата 2017 в Стара Загора. На финала младите ни национали, водени от треньора Драган Иванов победиха Сърбия с 3:1 (25:27, 25:17, 25:18, 25:14) като вдигнаха Купата пред развълнуваната публика в местната зала „ДЗУ“.

Така волейболистите ни завършиха със златни медали в генералната репетиция преди Европейското първенство в Турция в началото на юли и дадоха заявка и надежди за медали и на шампионата на Стария континент.

БЪЛГАРИЯ: Любослав Телкийски 2, Алберт Албаадж 16, Самуил Вълчинов 13, Денис Карягин 10, Желязко Апостолов 6, Николай Захариев 9 - Петко Иванов-либеро (Божидар Георгиев, Петър Петров 4, Симеон Добрев-либеро)

СЪРБИЯ: Богдан Станойевич 5, Александър Зарич 16, Алия Бекрич 12, Огнен Никетич 12, Димитрийе Станкович 4, Урош Малешевич 5 - Марко Миленкович-либеро (Никола Мичич 1, Лука Благойевич 2, Милутин Мияилович, Милош Бойович, Йован Степанович 1)

В спора за бронза Турция надигра Босна и Херцеговина с 3:1 (25:23, 25:13, 20:25, 25:19 ). Така турците взеха бронзовите отличия, а тимът на Босна и Херцеговина оформи финалната четворка.

5/6 място: Румъния - Молдова 3:0 (25:18, 25:17, 25:16)

7/8 място: Черна гора - Македония 3:0 (25:23, 25:18, 25:22)