Волейболният ни национален тим записа четвърта поредна загуба и общо осма през този сезон в Лигата на нациите. Възпитаниците на Силвано Пранди загубиха от Русия с 0:3 (20:25, 20:25, 21:25) в Куяба (Бразилия). Това бе втори мач от турнира в Група 16 от четвъртия уикенд в турнира.

Така ние оставаме на 12-ото място с 3 победи и 8 загуби, които ни носят 8 точки. Русия е на трето място с 9 победи, 2 загуби и 26 точки.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Най-резултатен за българския тим отново бе Цецо Соколов с 15 точки, 1 блок и 1 ас. Мартин Атанасов и Светослав Гоцев завършиха с по 7 точки. За Русия над всички бе Виктор Полетаев с 20 точки, 2 блока и 4 аса.

В последната си среща на турнира България ще играе срещу Германия. "Сборная" пък ще спори с олимпийските шампиони от Бразилия в най-интересния двубой на турнира. Мачовете са съответно от 00:00 и 03:00 часа българско време тази нощ.