Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Волейболните ни национали се изправят тази вечер срещу действащия световен шампион Полша в последен мач от груповата фаза на световното първенство, на което България е домакин съвместно с Италия. Двубоят е от 20:30 часа в Двореца на културата и спорта във Варна.

"Лъвовете" отново ще се радват на мощна подкрепа от трибуните. Зала "Конгресна" в морската столица ще се пука по шевовете от привърженици, включително и доста поляци.

При успех България ще завърши групата с 4 победи и 1 поражение (1:3 гейма от Иран), което ще даде доста големи шансове на нашите за продължаване напред и класиране в топ 6. При евентуална загуба от "Дружина Полска", "трикольорите" преминават във втората част от шампионата в София с 3 победи и 2 поражения, което ще намали шансовете за достигане до финалната шестица в Италия. Така че предстоящият двубой е от особено значение за нашите.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Според регламента победителите в четирите групи и двата най-добри втори отбора ще се борят за разпределение на местата от първо до шесто, а при успех над Полша, България ще има предимство над други два от съперниците.

"Предстои тежък мач. Няма да има нищо общо с този с Куба. Ще бъде много тежко. Полша е много силен съперник, няма какво да се заблуждаваме. Много сериозен отбор, но имаме своите шансове като домакини", отбеляза Пламен Константинов.

Гибона ще може да разчита на Тодор Скримов, който имаше травма в прасеца, но се появи в игра за кратко при победата с 3:0 гейма над Куба.

Докато нашите имат една загуба, то поляците влизат в битката непобедени. Настоящата си титла полските волейболисти спечелват под ръководството на Стефан Антига, който сега води Канада.

Белгийският наставник на Полша Витал Хайнен за пореден път изненада феновете на волейбола с изказването си - умерено, но в същото време провокиращо: "Чувстваме се добре, готови сме за България. Ако те победят, ще отида и ще им кажа "Вие сте най-добрите!". Ако ние спечелим, ще направя същото и с моите играчи. Това е волейболът!".

Една от най-големите звезди на полския тим Бартош Курек коментира: "България има страхотни фенове и съм сигурен, че всички заедно ще създадат страхотна атмосфера."

До момента България има 29 победи над Полша. "Дружина Полска" е надделяла 22 пъти. Припомняме, че в последния мач в Лигата на нациите България отстъпи на Полша с 1:3 гейма.