Пирин и Витоша не излъчиха победител в дербито на дъното в Група "А" на втората осмица. Двата тима завършиха при резултат 2:2 на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Витоша започна срещата по-добре, като успя да открие още в 4-ата минута, когато се разписа Ангел Стоянов след удар от границата на наказателното поле - 0:1.

В 22-ата минута Дани Пеев отправи хубав изстрел от въздуха, но топката премина далеч от вратата на "орлетата".

В 35-ата минута на срещата домакините стигнаха до изравняване. Юлиан Попев се възползва от прекрасно центиране от свободен удар, за да направи резултата 1:1.

Така двата тима завършиха при резултатно равенство през първата част.

Второто полувреме започна доста мудно, като играта се водеше предимно в центъра на терена, а първата възможност дойде в 57-ата минута, когато опасен удар на Митев мина на сантиметри от напречната греда на гостите.

В 67-ата минута Витоша поведе за втори път в мача. Стефан Христов отбеляза страхотно солово попадение - 1:2.

Така се стигна до 78-ата минута, в която "орлетата" стигнаха за втори път до равенството. Голмайстор бе Флорент Боджадж, който вкара след прекрасно центриране от корнер на Хендерсън, оформяйки крайното 2:2.

След този резултат Пирин остава на третото място с 30 точки в група "А" на втората осмица, а Витоша е на последното четвърто място с едва 10 пункта и така продължава да няма успех в Първа лига.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

Пирин - Витоша 2:2
0:1 Ангел Стоянов (4), 1:1 Юлиан Попев (35), 1:2 Стефан Христов (67)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
4 - ГОООЛ! Витоша повежда. Ангел Стоянов отбеляза с удар от границата на наказателното поле.
22 - Даниел Пеев отправи удар от въздуха, но топката премина далеч от вратата на Пирин.
26 - Опасен удар на Ангел Стоянов, който е спасен от Георги Георгиев.
35 - ГОООЛ! Пирин изравнява. Юлиан Попев отбеляза с глава след хубаво центриране от свободен удар.
45 - Край на първото полувреме. Двата отбора се оттеглят при резултат 1:1.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Ангел Стоянов отправи силен удар, но вратарят на Пирин успя да избие топката.
57 - Опасен удар на Димитър Митев, който мина на сантиметри от напречната греда.
67 - ГОООЛ! Витоша излиза напред в резултата отново. Стефан Христов отбеляза страхотно попадение след солова акция.
78 -
ГОООЛ! Пирин изравни резултата. Флорент Боджадж вкара след хубаво центриране от корнер на Хендерсън.
90 - Край на мача. Двата отбора завършват при резултат 2:2.

ПИРИН: 72.Георги Георгиев, 24.Антон Костадинов, 44.Конър Хендерсън, 99.Радослав Кирилов, 3.Румен Сандев, 30.Тодор Траянов, 6.Тодор Паланков(7625.Методий Стефанов), 9.Флорент Боджадж, 18.Юлиан Попев, 11.Манол Чапов, 4.Димитър Митев
Резерви: 76.Красимир Костов, 7.Анти Рениа, 20.Ивайло Михайлов, 26.Любомир Цолев, 23.Марио Топузов, 25.Методий Стефанов, 29.Петър Христов
Треньор: Милен Радуканов

ВИТОША: 12.Николай Георгиев, 2.Тодор Гочев, 5.Венцислав Бонев, 9.Ангел Стоянов(7114.Четин Садула), 11.Даниел Кутев(7918.Петко Цанков), 25.Георги Ангелов, 66.Орлин Орлинов, 77.Даниел Пеев, 80.Лъчезар Котев(62​7.Кристиян Кочилов), 99.Стефан Христов, 6.Румен Гьонов
Резерви: 1.Иван Ризов, 3.Йордан Върбанов, 7.Кристиян Кочилов, 10.Георги Амзин, 14.Четин Садула, 17.Михаил Петров, 18.Петко Цанков
Треньор: Костадин Ангелов

Благоевград, Стадион "Христо Ботев"
Съдия: Владимир Вълков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация