Верея и Витоша (Бистрица) завършиха при 1:1 в среща от 20-ия кръг на Висшата лига.

Гостите могат да съжаляват за пропуснатата победа, която щеше да им е първа в елита от началото на сезона, а и защото имаха превес в края на първата част. Лазаров откри резултата в 32-ата минута, а шест по-късно Гьонов удари гредата зад Колев.

През втората част домакините стигнаха до точка, не без грешката на вратаря на Витоша, който не изчисти добре центриране от ляво и Домовчийски отблизо изравни.

Верея остава в топ 6, на точка зад Ботев, а гостите от Бистрица са твърдо последни с 5 точки от 20 мача.

ВЕРЕЯ - ВИТОША 1:1 0:1 Ивайло Лазаров (32'), 1:1 Валери Домовчийски (84')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на мача.
32'  ГООООООЛ за Витоша! Ивайло Лазаров бележи с удар от дистанция.
38'  ГРЕДА за Витоша. Гьонов получи топката в наказателното поле и стреля силно, но в напречния стълб.
45' Край на първата част.
***
46' Начало на второто полувреме.
63'  Удар на Иса от няколко метра, но Иванов спаси
84'  ГОООЛ за Верея. Валери Домовчийски изравнява,  след като се възползва от грешка на вратаря на гостите и от метър бутна топката в мрежата му.
90+2' Край на мача.

ВЕРЕЯ: 1.Пламен Колев, 21.Здравко Запрянов, 33.Мирослав Енчев, 4.Селим Джемиа, 24.Хюсеин Сулеимани, 9.Меди Фенуш (77.Милен Танев), 16.Петър Витанов (11.Илиян Йорданов), 26.Селим Керкар (29.Исмаил Мустафа), 7.Георги Андонов , 20.Венцислав Бенгюзов, 17.Валери Домовчийски
Резерви:12.Георги Аргилашки, 5.Илия Мунин, 15.Костадин Слаев, 10.Елиаш Силва

ВИТОША: 1.Михаил Иванов, 3.Йордан Върбанов, 4.Кристиан Узунов, 7.Кристиян Кочилов, 6.Румен Гьонов, 17.Михаил Петров ( 99.Стефан Христов), 18.Петко Цанков , 24.Николай Христозов, 45.Григор Долапчиев (14.Четин Садула), 77.Даниел Пеев, 88.Ивайло Лазаров
Резерви: 33.Николай Радев, 2.Тодор Гочев, 5.Венцислав Бонев, 9.Ангел Стоянов, 10.Георги Амзин

Стадион: "Трейс Арена"
Съдия: Николай Йорданов