Етър победи Витоша (Бистрица) с 2:0 в мач на аутсайдерите от 15 кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Ивайло". Така "виолетовите" спряха серията си от седем мача без победа. С днешната победа отборът от Велико Търново събра актив от 15 точки и изпревари Пирин, който е с 13, но и с мач по-малко. "Тигрите" от Бистрица пък остават с 2 точки на дъното на класирането.

Двубоят премина изцяло под диктовката на домакините, които и за миг не оставиха съмнение, че те ще спечелят трите точки.

В началото на двубоя нямаше много положения, като първото дойде в 12-ата минута, когато Яни Пехливанов стреля в аут.

Първият гол за Етър падна в средата на първото полувреме, когато Сашо Александров откри с хубав гол от въздуха, а до края на полувремето имаше  само едно опасно центриране от корнер, което Михаил Иванов улови.

Вторият гол падна чак в 71-ата  минута той бе дело на Самб Бадара, който се възползва от грешки на Йордан Върбанов и Михаил Иванов.

До края на срещата нямаше опасности пред двете врати и така Етър взе пълния актив от точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Етър - Витоша 2:0
2:0 Сашо Александров (28), Самб Бадара (71)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача
12 - Опасна ситуация пред вратата на Витоша. Топката бе свалена в наказателното поле от Иван Петков за Яни Пехливанов, който стреля в аут.
16 - Хубава атака за Етър и извеждащ пас за Александър Александров, който е изведен сам срещу вратаря, но пропуска, след като защитник на гостите изкарва топката в ъглов удар.
28 -  ГОООЛ! Александър Александров открива резултата с хубав удар от въздуха, след като топката му бе свалена от Бадара. Повторенията обаче показаха, че Александров е бил в положение на засада.
38 - Опасно центриране от корнер за Етър. След кратко разбъркване Михаил Иванов се намеси и улови топката.
45 - Край на първото полувреме.
-------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
51 - Иван Петков вкара топката в мрежата, но бе в положение на засада и голът бе правилно отменен.
53 - Етър продължава да играе по-добре и да търси втори гол.
67 - Румен Руменов бе изведен сам срещу вратаря, но се забави и топката му бе отнета.
68 - Добра атака на гостите, която завърши с удар на Отофе и корнер за Витоша.
71 -  ГОООЛ! Самб Бадара прави резултата 2:0. Втори гол за Етър след последователни грешки на Йордан Върбанов и Михаил Иванов, от които Бадара се възползва.
90 - Край на мача!

Резултат с изображениеЕТЪР: 29.Христо Иванов, 14.Веселин Минев, 25.Александър Александров  , 8.Румен Руменов (82  88.Йордан Апостолов), 22.Никола Колев, 16.Пламен Гълъбов, 30.Димо Атанасов, 17.Чавдар Ивайлов, 20.Яни Пехливанов, 89.Самб Бадара  (88  20.Тодор Колев) , 9.Иван Петков (69   73.Иван Стоянов )
Резерви: 12.Кирил Акалски, 4.Иван Скерлев, 88.Йордан Апостолов, 5.Георги Сърмов, 15.Иван Вълчанов, 20.Тодор Колев, 73.Иван Стоянов
Треньор: Станислав Генчев

ВитошаВИТОША: 1.Михаил Иванов, 3.Йордан Върбанов, 7.Кристиян Кочилов , 16.Димитър Панталеев , 6.Румен Гьонов, 10.Георги Амзин (59  25.Пол Отофе), 77.Даниел Пеев, 24.Николай Христозов, 15.Радко Мутафчийски, 99.Стефан Христов(55  9.Ангел Стоянов), 80.Китан Василев (74  14.Четин Садула)
Резерви: 33.Николай Радев, 2.Тодор Гочев, 4.Кристиян Узунов, 88.Ивайло Лазаров, 14.Четин Садула, 9.Ангел Стоянов, 25.Пол Отофе
Треньор: Костадин Ангелов

Велико Търново, ст."Ивайло"
Съдия:
Владимир Вълков
Легенда: гол , автогол , жълт картон  , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация