Валенси размаза като гост Бетис с 6:3 в мача им от осмия кръг на испанската Примера дивисион.

Головият спектакъл стартира с попадение на Жофри Кондогбия (35) след пас на Дани Парехо, а до края на първата част във вратата на домакините от Севиля се разписа и Гонсало Гуедеш (45).

Истинското шоу предстоеше пред втората част, но след пропуснатата дузпа в 55-ата минута от страна на Серхио Леон от домакините. Родриго (64) направи разликата класическа след нова асистенция на Дани Парехо, а Санти Мина (74) вкара четвърто попадение във вратата на Адан.

Изненадващо Бетис върна цели три попадения, а с тях и интригата в срещата. Джоел Кемпбъл (79), Антонио Санабрия (80) и Кристиан Тейо (84) набързо направиха резултата 3:4 и вдъхнаха някакви надежди на феновете по трибуните. Симоне Дзадза (88) след пас на Санти Мина и Андреас Перейра (90+3) обаче окончателно довършиха домакините.

След успеха си Валенсия излезе на втора позиция с 18 точки и на 4 зад лидера Барселона. Бетис е девети с 13 точки.