Шалке 04 и гостуващият Порто завършиха 1:1 на старта в група „D” на Шампионската лига. В другия мач от групата Галатасарай разби Локомотив (Москва) с 3:0 в Истанбул.

Двубоят в Гелзенкирхен предложи голяма битка в средата на терена и малко положения пред двете врати. Въпреки това съперниците успяха да си вкарат по един гол.

Още в 13-ата минута гостите можеха да поведат, но Алекс Телес пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Налдо и спасена от вратаря Ралф Феерман.

След почивката Бреел Емболо (64) даде преднина на „миньорите“ след контраатака и асистенция на Уестън Маккени. „Драконите“ тръгнаха по-настойчиво в атака след гола и получиха нова дузпа за нарушение на Налдо и този път Отавио (75-дузпа) бе точен от бялата точка, оформяйки крайния резултат.