Берое спечели с 4:1 гостуването си на Черно море в среща от 21-ия кръг на Първа лига. В герой за победителите се превърна португалеца Педро Еуженио, който реализира три от попаденията за тима си, а едно добави Мартин Камбуров.

Иначе срещата бе първа официална за Илиан Илиев начело на "моряците" след завръщането му на "Тича". Както е известно, в края на 2017 година специалистът напусна Верея, за да поеме варненския тим.

Домакините стартираха силно срещата и още в 5-ата минута излязоха напред в резултата. Георги Илиев центрира от десния фланг в противниковото наказателно поле, където Радослав Василев засече от въздуха и реализира първия си гол за "моряците" в официален мач.

Попадението подейства мотивиращо за гостите, които започнаха да поглеждат по-често към противниковата врата. Така се стигна до 26-ата минута, когато Педро Еуженио изравни с удар по земя от границата на наказателното поле. В 38-ата португалецът вкара втория си гол в мача. След разбъркване в наказателното поле топката попадна в полузащитника, който от зоната за изпълнение за дузпа прати коженото кълбо във вратата на "моряците".

Еуженио реализира хеттрика си в самия край на първото полувреме, засичайки на празна врата пас на Камбуров.

През втората част Черно море опита да обърне развоя на мача, но така и не съумяваше да намери се справи с много добре организираната игра на Берое. В самия край на мача гостите стигнаха до четвърти гол. Райнов изведе Камбуров сам срещу Макенджиев и нападателят не сбърка - 1:4.

С този успех Берое събра 37 точки на 4-ото място във временното класиране, докато Черно море е 7-и с 25.

ЧЕРНО МОРЕ - БЕРОЕ 1:4
1:0 Р. Василев (5), 1:1 Еуженио (26), 1:2 Еуженио (38), 1:3 Еуженио (44), 1:4 Камбуров (90+1)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
5 -  ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Георги Илиев центрира от десния фланг в пеналта, където Радослав Василев засече топката от въздуха и успя да открие!
19.  Педро получи топката на левия фланг и центрира за Камбуров. Нападателят отправи удар с глава, но топката не намери целта.
26 -  ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Еуженио се разписа с удар по земя от границата на наказателното поле.
34 -  Страхотно изпълнение на Зехиров от пряк свободен удар, но топката профучава на милиметри от десния страничен стълб на вратаа, пазена от Перниш.
36 - Георги Илиев стреля в аут от фаул.
38 -  ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Eуженио вкарва втория си гол в мача. След разбъркване в наказателното поле топката попадна в португалеца, който от зоната за изпълнение за дузпа прати коженото кълбо във вратата на "моряците".
44 -
 ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Хеттрик на Еуженио, който получи пас на празна врата от Мартин Камбуров и реализира.
45+2 -  Край на първото полувреме!
-----------------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
52 -  Мариян Огнянов отправи удар от близка дистанция, но Душан Перниш улови топката.
54 - Камбуров центрира в наказателното поле на Черно море, където Педро стреля с глава, а Макенджиев успя да избие в корнер.
90+1 -  ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Попадението отбеляза Мартин Камбуров, след извеждащо подаване от Мартин Райнов.
90+5 - Край на мача!

Черно море<br />(Варна)Черно море: 88. Благой Макенджие, 5. Александур Цветков, 9. Мехди Фенуш , 10. Радослав Василев , 16. Петър Витанов  (81Минчев), 17. Мартин Костадинов 18. Атанас Зехиров (58Tомбак), 21. Георги Илиев (к), 22. Мариян Огнянов, 33. Мирослав Енчев, 41. Юго Жан-Паскал Кононго (46Фунду)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 3. Ертан Томбак, 8. Емил Янчев, 28. Даниел Димов, 29. Марек Кузма, 28. Аристоте Фунду, 90. Мартин Минчев
Треньор: Илиан Илиев

Берое<br />(Стара Загора)Берое: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев (78Бригидо), 26. Камен Хаджиев , 6. Иван Иванов, 20. Матеус Леони , 8. Карлос Охене, 7. Мартин Райнов (к), 10. Борислав Цонев (84Адамович), 11. Иван Бандаловски , 77. Педро Еуженио    (90Динков), 9. Мартин Камбуров
Резерви: 23. Георги Аргилашки, 13. Емин Ахмед, 28. Веселин Пенев, 15. Георги Динков, 16. Марко Адамович, 18. Рубен Бригидо, 21. Серджиу Негрут
Треньор: Александър Томаш

Варна, "Тича"
Съдия: Стефан Апостолов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация