Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Новакът този сезон Ботев (Враца) срази Етър с 2:0 на стадион „Огоста“ в Монтана в среща от петия кръг на Първа лига, записвайки втора поредна победа в елита след тази над Септември (2:1) в София. Петър Атанасов (28, 65) вкара и двете попадение, оглавявайки вече голмайсторската листа с 5 гола от началото на сезона и един повече от звездата на ЦСКА Мауридес.

Още в 3-ата минута домакините удариха греда. Петър Атанасов направи страхотен пробив и се озова очи в очи с вратаря Христо Иванов, но прати топката в лявата греда. Две минути по-късно Румен Руменов шутира от фаул и се създаде зрителна измама, че топката е влязла във вратата на Ботев, но тя всъщност се оплете в мрежата от външната страна.

Гостите владеят повече топката, а домакините разчитаха на контраатаки, при една от които Петър Атанасов изпадна в положение на засада. В 28-ата минута обаче Йордан Апостолов изведе непокрития Петър Атанасов, който със силен удар в близкия ъгъл вкара красив гол за 1:0. Десет минути по-късно домакините можеха да удвоят аванса си, но първо Христо Иванов спря голмайстора Петър Атанасов, а след това и удар на Валери Домовчийски бе блокиран.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

След почивката в 60-ата минута Даниел Младенов бе изведен зад отбраната на домакините, след което подаде на Румен Руменов, който от изгодна позиция шутира над вратата. След още пет минути Атанас Фиданин центрира отдясно, а Петър Атанасов шутира от движение, но ударът му бе блокиран от Артюнин. При добавката Атанасов вкара за 2:0 с помощта и на гредата. Това бе пети негов гол от началото на сезона от общо 6 попадения на сметката на Ботев (Враца) – един автогол на Георги Стоичков от Септември.

В 82-ата минута Христо Иванов спаси вратата си от трети гол. Петър Атанасов получи топката отляво и шутира технично, но вратарят изби в корнер. Секунди след това Христо Иванов се метна в краката на Мариян Иванов и го повали, но съдията Волен Чинков не посочи бялата точка. В 83-ата минута след центриране в наказателното поле на домакините Иван Петков игра с глава и прати топката в дясната греда.

След успеха си Ботев (Враца) излезе на десето място с 6 точки преди останалите срещи от кръга. Етър е 12-и с 4 точки.

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018
Първа лига - сезон 2018/2019

Ботев (Враца) - Етър (Велико Търново) 2:0
1:0 Петър Атанасов (28), 2:0 Петър Атанасов (65)

Съставите
Ботев (Враца): 33.Красимир Костов, 37.Венцислав Керчев, 19.Ивайло Михайлов, 58.Атанас Фиданин, 88.Йордан Апостолов, 26.Мариян Иванов, 20.Емил Стоев , 11.Андреас Васев, 17.Спас Георгиев (80 94.Юлиян Ненов), 10.Петър Атанасов (90+322.Михаил Милчев), 30.Валери Домовчийски
Резерви: 1.Христо Митов, 22.Михаил Милчев, 20.Костадин Гаджалов, 94.Юлиян Ненов, 7.Георги Вълчев, 14.Даниел Генов, 9.Иван Колев
Треньор: Сашо Ангелов

Етър (Велико Търново): 29.Христо Иванов, 3.Артьом Артюнин, 4.Иван Скерлев, 25.Крум Стоянов, 22.Никола Колев (72 9.Иван Петков), 5.Георги Сърмов, 8.Румен Руменов , 22.Димо Атанасов (70 17.Чавдар Ивайлов), 11.Даниел Младенов, 88.Флорент Боджадж , 99.Жилсон Варела (4623.Ерик Почански)
Резерви: 12.Анатоли Господинов, 17.Чавдар Ивайлов, 70.Велко Батрович, 15.Кольо Станев, 23.Ерик Почански, 73.Иван Стоянов, 9.Иван Петков
Треньор: Красимир Балъков

Монтана, стадион "Огоста"
Съдия: Волен Чинков

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
3 - ГРЕДА за Ботев! Петър Атанасов направи страхотен пробив и се озова очи в очи с вратаря Христо Иванов, но прати топката в лявата греда.
5 - Румен Руменов шутира от фаул и се създаде зрителна измама, че топката е влязла във вратата на Красимир Костов, но всъщност се оплете в мрежата от външната страна.
14 - Варела е оставен непокрит на дузпата и отправи удар с глава, но Костов хвана топката.
17 - Костов изби след центриране от корнер.
19 - Гостите владеят повече топката, а домакините разчитат на контраатаки, при една от които Петър Атанасов изпадна в положение на засада.
28 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! Йордан Апостолов изведе непокрития Петър Атанасов, който със силен удар в близкия ъгъл вкара красив гол за 1:0.
38 -  Домакините можеха да удвоят аванса си, но първо Христо Иванов спря голмайстора Петър Атанасов, а след това и удар на Валери Домовчийски бе блокиран.
45+1 - Край на първата част!
........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
60 - Даниел Младенов бе изведен зад отбраната на домакините, след което подаде на Румен Руменов, който от изгодна позиция шутира над вратата.
65 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! Атанас Фиданин центрира отдясно, а оставеният непокрит Петър Атанасов шутира от движение, но ударът му бе блокиран от Артюнин. При добавката Атанасов вкара за 2:0 с помощта и на гредата. Това е пети негов гол от началото на сезона.
82 - Христо Иванов спаси вратата си от трети гол! Петър Атанасов получи топката отляво и шутира технично, но вратарят изби в корнер.
83 -  Вратарят на Етър Христо Иванов се метна в краката на Мариян Иванов и го повали, но съдията Волен Чинков не посочи бялата точка.
83 - ГРЕДА за Етър! След центриране в наказателното поле Иван Петков игра с глава и прати топката в дясната греда.
90+1 - Почански центрира и Боджадж отправи удар над вратата.
90+3 - Край на мача! Ботев (Враца) спечели с 2:0 и записа втора поредна победа в елита.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация