Швейцарският първенец Базел загуби катастрофално у дома от лидера в английската Висша лига Манчестър Сити с 0:4 в първия им мач от 1/8-финалите на Шампионската лига. Така „гражданите” на практика обезсмислиха реванша и вече спокойно гледат към 1/4-финалите на най-престижния европейски клубен турнир.

Играчите на Хосеп Гуардиола очаквано за повечето специалисти и фенове доминираха и си решиха нещата още до 18-ата минута. Илкай Гюндоган (14) с глава изведе гостите напред в резултата след центриране на Кевин де Бройне, а след това Бернардо Силва (18) удвои аванса на английския гранд след пробив на Стърлинг. Между двете попадение Щокер от домакините имаше отлична възможност за изравняване, но пропусна.

Аржентинският голмайстор Серхио Агуеро (23) пък направи резултата класически след подаване на бразилеца Фернандиньо. Това бе 14-о попадение за него от началото на годината. До края на първата част Де Бройне и Гюндоган направиха пропуски, а домакините също не спряха да атакуват, но нямаха късмет в завършващата фаза.

Малко след почивката Илкай Гюндоган (53) вкара втория си гол в мача след пас на Кун Агуеро. След това гостите намалиха оборотите, а Оберлин и Елионуси пропуснаха да вкарат почетно попадение за домакините, след като Едерсон се справи отлично на вратата на "гражданите".

Реваншът в Манчестър е на 7 март от 21:45 часа българско време.

Резултат с изображениеБАЗЕЛ – МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:4
0:1 Илкай Гюндоган (14), 0:2 Бернардо Силва (18), 0:3 Серхио Агуеро (23), 0:4 Илкай Гюндоган (53)