Манчестър Юнайтед се класира за 1/4-финалите на ФА Къп, след като спечели с 2:0 гостуването си на Хъдърсфийлд.

Срещата започна по прекрасен начин за "червените дяволите", които излязоха напред в резултата още в 3-ата минута. Точен бе Лукаку, който бе изведен зад отбраната на домакините и се разписа с удар в близкия ъгъл.

В следващите минути Хъдърсфийлд взе инициативата и на няколко пъти беше близо до изравнителен гол. С пропуски обаче се отчетоха Куенар и Уилямс.

В самия край на полувремето Хуан Мата отбеляза втори гол за Юнайтед, който обаче бе отменен заради засада. В добавеното време още един гол на гостите, реализиран от Неманя Матич, бе отменен заради засада.

Десет минути след подновяването на играта Лукаку удвои, след като този път бе изведен от Алексис, напредна с топка в крака и стреля в близкия ъгъл - 0:2. Това се оказа и последното попадение в мача.